Przykład Chorzowa na czele innowacyjnych inwestycji: Hutniczy Szlak Spacerowy w rywalizacji o tytuł "Inwestycja Roku"

Przykład Chorzowa na czele innowacyjnych inwestycji: Hutniczy Szlak Spacerowy w rywalizacji o tytuł "Inwestycja Roku"

Obecnie jesteśmy świadkami ósmej edycji prestiżowego, ogólnopolskiego zawodów zatytułowanego „Inwestycja Roku”. Wśród ambitnych kandydatów do tego honorowego tytułu, pojawia się projekt z Chorzowa, mianowicie – Hutniczy Szlak Spacerowy.

Rozpoczęty w 2015 roku konkurs „Inwestycja Roku” powstał z założeniem propagowania postaw proinwestycyjnych, proekologicznych i proinnowacyjnych. Kierowany jest on do szerokiej rzeszy inwestorów, których inicjatywy inwestycyjne odznaczają się nowatorstwem stosowanych rozwiązań, wyróżniając je spośród innych. Bierze się pod uwagę nie tylko te projekty inwestycyjne, które priorytetowo dążą do przywrócenia estetycznej wartości danego obiektu. Również ważne są te, które skupiają się na usprawnieniu infrastruktury technicznej, funkcjonalności, oszczędności energii, ekologii czy ułatwień dla osób z niepełnosprawnościami.

Nominowany Hutniczy Szlak Spacerowy!

W tegorocznej, ósmej edycji konkursu, wśród uczestników znalazł się projekt zgłoszony przez Miasto Chorzów – „Śladem Dwóch Hut – Hutniczy Szlak Spacerowy”. Zostało to wykonane w zeszłym roku przez Muzeum Hutnictwa w ramach Chorzowskiego Budżetu Obywatelskiego.

„Chcielibyśmy, aby szlak stał się inspiracją do aktywnego poznawania historii Chorzowa – społecznej, gospodarczej i politycznej, ale też małych, prywatnych narracji. Przestrzeń miasta, jego architektura i zabudowa ukrywają wspaniałe opowieści. Podcasty, które przygotowaliśmy, otwierają przed słuchaczami bogactwo wątków. Pozwalają lepiej zrozumieć najmniejszy świat, który niejednokrotnie był areną wielkich wydarzeń. Miasto możemy czytać jak książkę, jeżeli znamy język, jakim do nas przemawia. W tym sensie cztery wielkoformatowe murale powstałe w ramach projektu są okładką zapowiadającą bogactwo otaczającej nas treści” – przekonywał Adam Kowalski, dyrektor Muzeum Hutnictwa.

Teraz te cztery murale, umiejscowione na ulicach Rynek 7, Mielęckiego 29, Armii Krajowej 49 i 16 Lipca 14, będą rywalizować o statuetkę oraz prestiżowy tytuł „Inwestycja Roku” w jednej z najbardziej fascynujących kategorii tego konkursu, czyli Mural Roku. Czy odniosą sukces? Rozstrzygnięcie nastąpi już 13 września podczas Gali Finałowej w Planetarium Śląskim.