"Dwanaście godzin z życia kobiety" – nadchodzący spektakl, który już teraz rozbudza oczekiwania publiczności
Pomimo tego, że spektakl „Dwanaście godzin z życia kobiety” nie miał jeszcze swojej premiery, to zdołał przyciągnąć uwagę publiczności na tyle mocno, iż Teatr Rozrywki podjął decyzję o ustaleniu dodatkowych dat jego wystawienia.
Twórcy przedstawienia zapowiadają, że jest to muzyczna opowieść ukazująca losy współczesnej kobiety, będącej w przeszłości popularną piosenkarką. Trzy akty prezentują różne fazy jej życia. Fabuła spektaklu została oparta na utworach z albumu Haliny Kunickiej noszącego ten sam tytuł.
W pierwszym akcie poznajemy Beatę Wojtan w roli Ani – pełnej nadziei i marzeń dziewczyny, która tańczy do rytmu swoich pragnień, przepełnionej gorącym uczuciem, mającej wiele spraw do załatwienia i z wieloma zalotnikami na sumieniu – czyli symbolizującej młodość.
W drugim akcie widzimy Izabellę Malik jako Ankę – reprezentującą tkwiącą w sercu mądrość zdobytą przez lata, a jej dusza tańczy do melodii gromadzonych wspomnień. Jest to postać, która odkryła własną drogę, ale kilkakrotnie ją zgubiła i serce, które zostało zranione, co sprawiło, że dojrzało.
W finalnym akcie Maria Meyer staje się Anną – mozaiką wspomnień, w której każda część ma swoje miejsce i znaczenie. Czasie, gdy strach przed utratą daje miejsce mądrości i odwadze – czyli starości.
Bohaterka „Dwunastu godzin z życia kobiety”, niegdyś ceniona piosenkarka, dziś opuszczona i zapomniana, przywołuje duchy przeszłości w swojej samotności i rozpaczy. Chce skonfrontować się z tymi wcześniejszymi wersjami siebie i przeprowadzić z nimi rozliczenie. Czy byłaby na tyle odważna, żeby coś zmienić, gdyby tylko mogła?
Reżyserią tekstu autorstwa Katarzyny Błaszczyńskiej zajmuje się Marek Rachoń. Scenografię i kostiumy stworzyły Iga Płachta i Aneta Marszałek, a choreografię przygotowała Sylwia Hefczyńska-Lewandowska. Teksty do wykorzystanych w spektaklu piosenek z repertuaru Haliny Kunickiej napisał Wojciech Młynarski, a muzykę skomponował Jerzy Derfel.
Premiera spektaklu na Małej Scenie Teatru Rozrywki odbędzie się 22 marca o godz. 19.30. Na tę prezentację wszystkie miejsca na widowni są już zajęte. Zostały jedynie pojedyncze bilety na pokazy 23 i 24 marca. Ze względu na duże zainteresowanie publiczności, postanowiono dodać trzy dodatkowe daty spektaklu – 21, 22 i 23 czerwca 2024.