Co nowego słychać w Chorzowie?
Ostatnio w Chorzowie doszło do naprawdę nietypowego spotkania, ponieważ znajdujący się tam park japoński odwiedził sam Ambasador Japonii. Zareagował podczas oprowadzania go po ogrodzie w naprawdę niespodziewany sposób. Był on niezwykle istotnym gościem na arenie międzynarodowej. Wizyty jak ta realnie poprawiają stosunki Polski na arenie międzypaństwowej. Ambasadorem jest Akio Miyajima. Cieszymy się, że po szczegółowych oględzin ogród japoński w jednym ze śląskich parków spełnił oczekiwania ambasadora.
Do wizyty doszło w poniedziałek 20 września. Wtedy ambasador spotkał się z lokalnymi politykami, którzy oprowadzili go po tym malowniczym miejscu. W spotkaniu uczestniczyła również Agnieszka Bożek. Ambasador po oględzinach parku uznał, że jest bardzo zadowolony. Cieszył się z tego, że to miejsce jest tak silnym symbolem przyjaźni polsko-japońskiej. Ogród zrobił na nim potężne wrażenie. Ambasador przyznał, że dokładnie przyjrzał się wszystkim szczegółom, które zastał na miejscu podczas oględzin.
Transformacja śląskich parków, czy może po prostu kilka nowych atrakcji inspirowanych wschodem?
O oficjalnym otwarciu tego ogrodu kilka słów powiedział także marszałek Jakub Chełstowski. Wytłumaczył on, że Japonia jest bardzo ważnym krajem, jeżeli chodzi o polskie inspiracji okolicznych ogrodów. Nasze państwo zwraca szczególną uwagę na sąsiadów ze wschodu, jeżeli chodzi o ich infrastrukturę, a nawet botanikę. Oczywiście zawiązanie nici porozumienia nie kończy się na ogrodach. Politycy uważają, że zarówno Polskę, jak i Japonię naprawdę wiele łączy. Po przywitaniu ambasadora w nowym ogrodzie wierzymy, że mamy szansę na owocne relacje z tym krajem.
Powstają wspólne plany, które w przyszłości mają przełożyć się na konkretne osiągnięcia między Polską i Japonią. Dlatego też podbudowywanie pozytywnej relacji między politykami jest niezwykle istotne.
Sam ogród japoński został otwarty już na początku lipca. Był przygotowywany przez długie miesiące. Odwiedzają go zaciekawieni goście zarówno młodsi, jak i w starszym wieku. Turyści obserwują wiśniowy sad, zbiorniki wodne, a także korzystają z tarasowych punktów obserwacyjnych.